ZNAJDŹ SWÓJ STYL – ZAPOZNAJ SIĘ Z NASZYMI AUTORSKIMI
OPISAMI I WYBIERZ COŚ DLA SIEBIE 🙂

HIP-HOP
Hip hop – styl reprezentujący kulturę HIP HOP. Powstał z imprezowych party danców i bboyingu. Głównym jego zadaniem jest dobra zabawa. To też na zajęciach promujemy.
Oprócz nauki ruchów i poczucia rytmu pogłębiamy wiedzę i świadomość tancerza, żeby sam mógł coraz lepiej się rozwijać. Na zajęciach instruktorzy poruszają ważne aspekty tańca takie jak groove, muzykalność, kreatywność.
Na zajęciach hip-hop nie ma choreografii. Ruszamy sie, uczymy podstaw, a później rozwijamy dalej bawimy różnymi rozkminami (tematami). Na przykład udajemy ze jesteśmy wodą albo tańczymy tylko na ziemi.
Żeby wyrobić technikę zapraszamy do ekip 5-osobowych przygotowywanych na walki oraz do formacji, gdzie tworzy się grupową choreografię.

HIP-HOP LADIES
Hip-hop ladies to styl skierowany do dziewczyn, które uwielbiają tańczyć hip hop, ale nie chcą jednocześnie zatracić swojej kobiecości. Hip-hop ladies – najprościej ujmując – jest połączeniem takich styli jak hip-hop oraz sexy dance. Ruchy hip-hopowe są bardziej kobiece i dostosowane do ruchu kobiet. Na zajęciach uczymy się kroków i konkretnych ruchów, które później umieszczane są w choreografiach. Bazujemy przede wszystkim na krokach pochodzących z południowej częsci Stanów Zjednoczonych, które swoją popularnością podbijają cały świat. Zajęcia charakteryzują sie dużą dynamiką i są pełne pozytywnej energii oraz zabawy. Na tego typu zajęciach można wytrenować muzykalność, wysoką koordynację ruchową oraz umiejętność dynamicznego przechodzenia z ostrych, mocnych zatrzymań w płynne i miękkie ruchy.

TWERK
Ruchy twerkowe posiadają bardzo długą historię. Jednak nazwa i zamknięcie stylu w ramach kulturowych, muzycznych i ruchowych nastąpiło około 1990 roku. Ruchy twerkowe pierwotnie nie miały seksualnych intencji. Zmieniło się to wraz z wejściem twerku do kultury hip-hop w USA, gdzie tancerki twerk stały się nieodłącznym elementem klipów rapowych.
W 1993, DJ Jubilee nagrał utwór „Do The Jubilee All”, w którym śpiewał „Twerk baby, twerk baby, twerk, twerk, twerk”. Teledysk przyniósł popularność nowemu stylowi. Z czasem twerku było coraz więcej: w 1995, Cheeky Blakk nagrał utwór „Twerk Something!” zachęcający do twerkowania. W 1997, DJ Jubilee nagrał utwór „Get Ready, Ready”, w którym dodawał paniom odwagi śpiewając „Twerk it!”. Największą popularność twerk zyskał z powstaniem tańczącej ekipy TWERK TEAM – dwóch sióstr z Atlanty, które w 2009 założyły konto na YOUTUBE, które osiągnęło milionowe wyświetlenia. Obecnie jednym z największych promotorów TWERKU jest artysta KSTYLIS, który w każdym dwoim utworze zachęca do twerkowania.
Styl twerk polega na poruszaniu, potrząsaniu biodrami i pośladkami. Wszystkie te ruchy przeplecione są elementami stylu hip-hop, jednak są to konkretne elementy, które wywodzą się z regionu Atlanty. Są to głównie ruchy rąk oraz kroki, w których używa się całego ciała. Twerk tańczy się do muzyki hip-hop, odłamu nazywanego po prostu twerk lub hip-hopu z Atlanty, zwanego też Dirty South.
Na zajęciach poznajemy twerk w oryginalnym amerykańskim wydaniu. Obecnie twerk jest miksowany z wieloma innymi stylami (sexy dance, strip dance), jednak u nas poznacie go w oryginalnym kształcie do najnowszej muzyki i z najnowszymi ruchami twerk i hip-hop prosto z USA.

DANCEHALL
Dancehall to wbrew stereotypom nie tylko „trzęsienie pośladkami”. Szejki są jedynie elementem tego tańca. Główną rolę odgrywają kroki, które możemy z grubsza podzielić na dwie kategorie: damskie i męskie. Większość jamajskich kroków powstaje spontanicznie, na imprezach, dlatego czasem trudno jest określić dokładną jedną wersję, każdy tancerz dancehallu interpretuje kroki po swojemu prezentując swój własny „attidute”. Nieodłącznym elementem jest również energia, każdy tancerz odczuwa indywidualną energię płynącą z muzyki dancehall, kroki można modyfikować, przeplatać akrobacjami jednak najważniejsze to słuchać muzyki i ją interpretować. Dancehall czerpie inspiracje z innych styli takich jak vogue, twerk, hip hop, popping, locking, azonto a nawet break dance. Najbardziej prestiżowym tytułem dla każdej tancerki jest tytuł „dancehall queen” czyli królowej dancehallu. Dancehall kobiecy czyli „female” to w dużej mierze dancehall queen style czyli ruchy biodra, pośladków, wine’y, szejki i headtop’y, ale istnieje też coraz więcej damskich kroków, które czasem niewiele wspólnego mają z sexownością. Dancehall female nie musi być perwersyjny. Męska strona dancehallu, czyli „male” nie ma nic wspólnego z szejkami. Chłopcy wręcz nie mogą takich ruchów używać, za to dziewczyny mogą prezentować się i w dancehall female i male. Motywem dominującym jest tutaj siła, gangsterstwo, mafia, broń, to wszystko ma swoje korzenie w historii i kulturze Jamajki, pistolety zaczeły występowac jako motyw oddający szacunek dla jednego z pierwszych tancerzy dancehallu Bogle’a, który zginął przez postrzał w porachunkach mafii na Jamajce w Kingston. O sytuacji panujacej na Jamajce opowiada wiele piosenek, czasami śpiewane sa nawet nazwy kroków i z szacunku dla twórcy kroku należy go w danym momencie wykonać. Zatem dancehall to szerokie pojęcie o barwnym znaczeniu, każdy znajdzie w nim coś dla siebie, kobiety, męźczyzni, a nawet dzieci.

DANCEHALL SOCA
Twórczynią tego stylu jest Aya Level, pochodząca z Abidżanu, mieszkająca obecnie w Paryżu.
Jak sama mówi: nie jest to nic innego jak DANCEHALL tańczony do muzyki SOCA :)
SOCA sama w sobie jest gatunkiem muzycznym oraz stylem tańca. Jednak na zajęciach DANCEHALL SOCA korzystamy jedynie z muzyki. Styl DANCEHALL SOCA charakteryzuje to samo co muzykę SOCA, czyli dynamika i kobiecość. Jest to muzyka bardzo szybka i wesoła, która gwarantuje dobry humor Z DANCEHALLU korzystamy głównie z ruchów damskich, czyli wine`ów i shake`ów oraz wielu kobiecych kroków.

AZONTO
Azonto jest tańcem pochodzącym z Ghany. Styl ten zaistniał w 2000 roku powstał na bazie lokalnych stylów tańca m.in. tradycyjnego tańca nazwanego kpanlogo (bokserskie i inne akrobatyczne ruchy-ruchy rąk, które naśladują codzienne czynności). Taniec ten wykonywany jest na ugiętych kolanach, z charakterystyczną pracą bioder. Bardzo dużą rolę odgrywa również mimika twarzy. Kroki i ruchy opierają się na czynnościach z życia codziennego np. jedzenie, picie, rozmowa przez telefon, prasowanie. Najważniejsze jest wyczucie rytmu, poczucie humoru i kreatywność. Azonto zyskało międzynarodową popularność, zanim jednak to nastąpiło azonto było tańcem „ze szkolnych ławek” tańczonym przez młodzież i dzieci w Ghanie. To, co teraz obserwujemy na filmikach to modyfikacja tego, co zapoczątkowali uczniowie.

BEYONCE STYLE
Jeżeli kochasz muzyke Beyonce i chciałabyś poruszać się jak ona, to te zajęcia są właśnie dla Ciebie!!! Beyonce Style to taniec oparty na choreografiach prezentowanych na koncertach i w videoclipach przez artystkę, znaną na całym świecie. Bazuje on przede wszystkim na zmysłowym ruchu bioder, brzucha oraz klatki piersiowej tańczony do utworów Beyonce.
W Beyonce Style wraz z techniką liczy się wyraz artystyczny, mimika, charakter, temperament i osobowość. Jest to więc taniec niezwykle stylowy, widowiskowy i nasycony kobiecością. Z pewnością każda z was będzie mogła go wykorzystać i praktykować w późniejszym czasie na klubowych parkietach i nie tylko.

SEXY DANCE
Sexy Dance to taniec w którym możesz poczuć się bardzo kobieco, a równocześnie popracować nad świetną figurą, podczas wspaniałej zabawy w babskim gronie.
Sexy Dance to mieszanka najbardziej zmysłowych tanecznych stylów takich jak: taniec brzucha, dancehall, jazz, hip hop – każdego stylu, gdzie kocie ruchy to podstawa. Dzięki nim poprawisz sylwetkę, nauczysz się świadomości własnego ciała i nabierzesz pewności siebie.
Sexy Dance jest dla kobiet w każdym wieku!

HIGH HEELS
High heels to taniec, którego niezbędnym elementem są wysokie obcasy. Trudno powiedzieć gdzie i kiedy powstał, a w Polsce znany jest od niedawna. Taniec wykorzystuje różne techniki takie jak hip-hop, sexy dance, waacking, vouging oraz dancehall. Zajęcia dedykowane są dla Pań które chcą poczuć się bardzo kobieco i seksownie. Poprzez taniec na obcasach wzmacniamy przede wszystkim mięśnie brzucha i pleców oraz kształtują pośladki i łydki. Za granicą taniec high heels tańczą także mężczyźni.