TWERK

Zapraszamy na twerk do BORN TO DANCE !!!
 
Zajęcia ruszają 8 marca w Dzień Kobiet. Z tej okazji pierwsze zajęcia są BEZPŁATNE !!!
Ze względu na ograniczoną liczbę miejsc – koniecznie trzeba zgłosić swój udział.
 
✸✸✸ TERMIN ✸✸✸
Zajęcia ruszają 8 marca.
Będą się odbywać w każdy czwartek o 19:00-20:00.
 
✸✸✸ GRUPA ✸✸✸
prowadzący: Magda Rudnicka
Grupa debiut przeznaczona jest wyłącznie dla osób początkujących, zaczynających swoją przygodę z twerkiem. Zajęcia dla osób od 18 roku życia.
 
✸✸✸ CENA ✸✸✸
20 zł zajęcia jednorazowe
15 zł za zajęcia w karnecie
Zajęcia 8 marca – BEZPŁATNIE po wcześniejszym zgłoszeniu udziału.
 
✸✸✸ ADRES ✸✸✸
ul. Robocza 40, Poznań
 
✸✸✸ ZGŁOSZENIA ✸✸✸
Wybierz grupę i wyślij maila na borntodance@funfabryka.pl
w treści wpisz:
WYBRANA GRUPA – TWERK
IMIĘ NAZWISKO
NUMER KONTAKTOWY
Liczba miejsc ograniczona !!!
 
✸✸✸ KONTAKT ✸✸✸
502 360 383, 502 360 383
www.funfabryka.pl
 
✸✸✸ TWERK ✸✸✸
Ruchy twerkowe posiadają bardzo długą historię. Jednak nazwa i zamknięcie stylu w ramach kulturowych, muzycznych i ruchowych nastąpiło około 1990 roku. Ruchy twerkowe pierwotnie nie miały seksualnych intencji. Zmieniło się to wraz z wejściem twerku do kultury hip-hop w USA, gdzie tancerki twerk stały się nieodłącznym elementem klipów rapowych.
W 1993, DJ Jubilee nagrał utwór „Do The Jubilee All”, w którym śpiewał „Twerk baby, twerk baby, twerk, twerk, twerk”. Teledysk przyniósł popularność nowemu stylowi. Z czasem twerku było coraz więcej: w 1995, Cheeky Blakk nagrał utwór „Twerk Something!” zachęcający do twerkowania. W 1997, DJ Jubilee nagrał utwór „Get Ready, Ready”, w którym dodawał paniom odwagi śpiewając „Twerk it!”. Największą popularność twerk zyskał z powstaniem tańczącej ekipy TWERK TEAM – dwóch sióstr z Atlanty, które w 2009 założyły konto na YOUTUBE, które osiągnęło milionowe wyświetlenia. Obecnie jednym z największych promotorów TWERKU jest artysta KSTYLIS, który w każdym dwoim utworze zachęca do twerkowania.
Styl twerk polega na poruszaniu, potrząsaniu biodrami i pośladkami. Wszystkie te ruchy przeplecione są elementami stylu hip-hop, jednak są to konkretne elementy, które wywodzą się z regionu Atlanty. Są to głównie ruchy rąk oraz kroki, w których używa się całego ciała. Twerk tańczy się do muzyki hip-hop, odłamu nazywanego po prostu twerk lub hip-hopu z Atlanty, zwanego też Dirty South.
Na zajęciach poznajemy twerk w oryginalnym amerykańskim wydaniu. Obecnie twerk jest miksowany z wieloma innymi stylami (sexy dance, strip dance), jednak u nas poznacie go w oryginalnym kształcie do najnowszej muzyki i z najnowszymi ruchami twerk i hip-hop prosto z USA.